ARHIVS

Brīvprātīgo iRobotu kustība Latvijā ir sākusies pirms vairāk nekā 10 gadiem. Šajā lapā ir arhīva informācija, kas var noderēt tiem, kuri tikai šodien nolēmuši uzrakstīt Brīvprātīgajiem iRobotiem. Vēstuli iRobotiem varat rakstīt šeit: http://brivpratigais.mansrobots.lv/index.php/rakstit-vestuli/

Kā rodas Brīvprātīgie iRoboti?

  1. atsaucīgi cilvēki atsūta vēstuli, iesakot vietu, kur doties palīgā,
  2. un vēstule iegūst sabiedrības atbalstu, publiskā balsojumā.

Šajā Brīvprātīgā iRobota konkursa balsošanā vislielāko sabiedrības atbalstu ir guvusi Yamaha mūzikas skola Balvos, Balvu muižā, kur mazajiem bērniem nodarbības notiek uz grīdas paklājiem un regulāra grīdas uzkopšana ir īpaši aktuāla.

Brīvprātīgo aktivitātes ar to nebeidzas. Pateicoties sabiedrības atbalstam ar aktīvu balsošanu, Brīvprātīgie iRoboti devušies ne tikai pie pirmās vietas ieguvējiem, bet arī:

2.vietas ieguvējiem (8,9 % balsojuma) Līču Dzīvnieku pansijā «Ulubele»
3.vietas ieguvējiem (8,5 % balsojuma) Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā «Saulrieti», Vecpiebalgā
4.vietas ieguvējiem (8,0 % balsojuma) Invalīdu un viņu draugu apvienībā «Apeirons»
5.vietas ieguvējiem (7,2 % balsojuma) Valmieras pansionātā, Kauguru ielas filiālē
6.vietas ieguvējiem (5,8 % balsojuma) Krīzes centrā «Māras centrs»
7.vietas ieguvējiem (5,4 % balsojuma) Dienas centrā «Ābeļzieds»

Vārdi materializējas. Brīvprātīgie iRoboti čakli strādā pie jaunajiem saimniekiem!

Paldies, ka tu esi labs

Vairāk informācijas par iRobotu >>

Esmu iRobots — putekļusūcējs robots, satīru putekļus, smiltis, gružus un spalvas, gan no cietām grīdām, gan no paklājiem. Mani radīja robotikas eksperti ASV uzņēmumā iRobot, esmu viens no 27 miljoniem iRobot robotu. Mēs, iRoboti, jau 17 gadus, 9 tehnoloģiju paaudzēs, tīram mājas visā pasaulē. Esmu paredzēts ikdienas uzkopšanas darbam dzīvojamās telpās. Līdzīgi kā cilvēks, sajūtot netīrākas telpas daļas, uzkopju tās vēl intensīvāk. Taupu enerģiju šķirojot netīrumus — lielos gružus saslauku, bet mazos iesūcu. Kad visu grīdu esmu notīrījis vairākas reizes, atgriežos savā bāzē uzlādēties.

Kur līdz šim jau strādā Brīvprātīgie iRoboti?

Pateicoties cilvēku atsaucībai pēdējo četru gadu laikā savu darbu uzsākuši 27 Brīvprātīgie, piemēram, Bērnu slimnīcas Vecāku mājā, Sociālos aprūpes centros «Baldone» un «Veģi», Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas attīstības centrā, Ezeres bērnudārzā «Buratīno», Sēmes Ēvaņģēliski Luteriskajā Baznīcā, Rūjienas senioru mājā, Sociālās rehabilitācijas centrā «Gaujiena», Lielvārdes novada Dienas centrā, Kalnciema Veselības un sociālās aprūpes centrā veciem cilvēkiem, Dzīvnieku patversmē «Dzīvnieku draugs», RTU studentu Bērnistabā, Centrā «Dardedze», u.c. Ar sabiedrības atbalstu, vairāki Brīvprātīgie iRoboti ir devušies palīgā arī daudzbērnu ģimenēm.

Latvijā ir vēl daudz vietas, kur sirsnīgi un iejūtīgi ļaudis palīdz citiem. Šāds darbs prasa daudz iekšēja spēka, mīlestību un ticību. Un Latvijā ir daudz atsaucīgi cilvēki, kas to ievēro un ir gatavi palīdzēt. Uzzinot par tādiem cilvēkiem, iRobot vēlas atbalstīt. Uzrakstiet vēstuli, kur Jūsuprāt varētu būt jaunā Brīvprātīgā iRobota mājas nākamo 2 gadu garumā.

Ja, rakstot vēstuli, Jums rodas kāds jautājums par iRobotiem — droši jautājiet (brivpratigais@irobot.lv).

Gaidīsim Jūsu vēstuli!
Uz drīzu tikšanos!
Brīvprātīgie iRoboti

Konkursa papildus noteikumi


2012.gada sākuma konkursam iesūtītās vēstules:

Bērnu un jauniešu centrā Altona iRobots palīdzētu sakopt Estētikas skoliņas dzīvespriecīgo un rosīgo bērnu nodarbību telpas
Yamaha mūzikas skolā Balvos, Balvu muižā iRobots palīdzētu sakopt mazuļu nodarbību telpas, par kurām rūpējas mazuļu audzinātāja
Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā «Saulrieti», Vecpiebalgā iRobots varētu slīdēt pa grīdām, kur palikuši nojaušami dižgaru pēdu nospiedumi
iRobots ir gaidīts palīgs Vidrižos, mājās, kurās saimnieko Ģirts un rūpējas par savu sievu, kurai ir izteikti kustību traucējumi
Bērnu centrā «Brīnumpupa» mazi, mīļi un ziņkārīgi ķipari rada pamatīgu darba lauku iRobotam
Invalīdu un viņu draugu apvienībai «Apeirons» iRobots noderētu jo īpaši tādēļ, ka telpas piestaigājas ne tikai ar apaviem, bet arī ar ratiņkrēsliem.
Inčukalna mājās, kur rosās mīļā omīte, iRobots ir gaidīts palīgs, jo omītes kājas vairs nav tik ašas.
Brīvprātīgā iRobota palīdzība noderētu pirmajā labdarības veikaliņā «Ziedot.lv kiosks», kas tiks atklāts ar jauno gadu.
iRobots noderētu vientuļam studentam Filipam ar kaķi, kuram nav laika sakopt grīdu, jo ir gan jāstrādā, gan jāmācās tehnikumā un mūzikas skolā.
Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos darbiniekiem ir ko nopūlēties, lai nodrošinātu ikdienas dzīvi patversmes iedzīvotājiem. iRobots varētu palīdzēt!
Brīvprātīgais iRobots noderētu ģimenei ar pieciem cilvēkiem, diviem suņiem un vienu kaķi.
Brīvprātīgais noderētu ģimenei, kurā aug žiperīgi dvīņu puikas, kuriem no dzimšanas ir astma un dažādas alerģijas.
Dienas centrā «Ābeļzieds», darbinieki un brīvprātīgie rūpējas par 60 gados veciem cilvēkiem, lai viņi sajustu patiesas rūpes. Ar iRobota palīdzību tas būtu mūsdienīgā un neparastā veidā.
Mazmeita vēlas palīdzēt Opim un Vecmammai, kas visu mūžu čakli strādājuši, bet nu vairs nav tik stipri. Viņi būtu neizsakāmi laimīgi par iRobota ierašanos Saulkrastos mājās.
Talsos Bērnu dārzā «Saulīte» mazie, jautrie ķipari iRobotu uzņemtu draudzīgi un darbinieki jau ir gatavi sadarbībai
Pansionātā «Valmiera», kurā mājas vietu mūža nogalei ir atraduši 50 veci, slimi, nevarīgi, vientuļi cilvēki, līdz šim par tīrību gādā tikai viena apkopēja.
iRobotu aicina jauni draugi — divi divkājaini un divi uz četrām kājām, no kuriem viens ir īpaši prasmīgs birdināt mazas, baltas, asas spalvas, gluži kā lapas rudenī.
Astoņgadīgā Nikola kopā ar trusi Žiperi cenšas uzturēt kārtībā māju, kamēr mamma ir tālu prom no mājām un arī vecmamma pārnāk tikai vakarā.
Labdarības projekta «Mājas» organizatori Brīvprātīgo aicina palīdzēt 19 gadus jaunajai, vientuļajai māmiņai Sintijai
Krīzes centrā «Māras centrs», kur ik dienas uzturas 50 cilvēki — sievietes un bērni, iRobots ļautu cilvēkiem vēl vairāk būt kopā ar cilvēkiem, nevis ar smiltīm un putekļiem.
Rēzeknes novadā, kādā ciemā saimnieko pāris gados, kas pārdzīvojuši virkni nopietnu slimību, uztur lielu saimniecību, un palīdz arī citiem zemniekiem ar konsultācijām.
Četru bērnu un divu putniņu māmiņa Santa labprāt nomainītu slotu pret grāmatu
Zandas mājā iRobots būtu nepieciešams, lai saimniekiem pašiem nebūtu ilgi un dikti jātīra istabas.
Ķekavas novada bērnudārzam «Zvaigznītes» iRobots nāktu palīgā mīļajām audzinātājām un auklītēm, no kurām Ingas meitiņa bez atvadu bučas neatvadās.
Piešķirsim Sandrai «ordeni», kas šajā gadījumā būtu neliels, dūcošs, izpalīdzīgs «ordenis» — iRobots.
Ogres Ģimenes atbalsta dienas centrā (kuru 800 reizes mēnesī apmeklē bērni vecumā no 5–18 gadiem) Čaklītis varētu atbrīvot audzinātājas no papildus darba — skraidīšanas ar slotām.
Alsviķu Profesionālajā skolas darbinieki ir tā noilgojušies pēc iRobota palīdzības, ka vēstules atsūtījuši vairāki no viņiem. Galvenais Brīvprātīgā darba lauks būtu skolas dienesta viesnīca, kur vairākās istabiņās dzīvo audzēkņi, kas pārvietojas ratiņkrēslos.
Brīvās Māras skolā, kur cilvēki rūpējas par bērnu izglītošanu latviskā garā — ikdienas brīvprātīgajiem palīgā varētu nākt Brīvprātīgais iRobots.
Kaspars no Gulbenes priecātos par iespēju savai sieviņai sarūpēt palīgu iRobotu, jo īpaši tāpēc, ka no putekļiem viņai ir alerģija.
Sarkanā Krusta Brīvprātīgie Liepājā tiek galā ar neskaitāmiem tūkstošiem pārtikas paku. Brīvprātīgais iRobots palīdzētu tikt galā ar saceltajiem putekļiem.